
W kolejnej odsłonie głośnego sporu sąd w Liechtensteinie oddalił powództwo Zygmunta Solorza przeciw dzieciom w sprawie kontroli nad fundacją, do której formalnie należy większość majątku. Miliarder się odwoła, bo wyrok jest nieprawomocny.
Trzeci touroperator w Polsce bije rekordy finansowe i nie zwalnia tempa. Stawia na ekspansję zagraniczną, rozwija sieć hoteli i liczy na udany sezon wakacyjny.
Giełdowy biotech rozpoczął badania kliniczne cząsteczki, która ma być wykorzystywana w terapii raka wątrobokomórkowego. Jeśli okaże się bezpieczna, spółka będzie chciała szybko sprzedać prawa większemu partnerowi.
Kwiecień był dobry dla firm przemysłowych pod względem produkcji. Po raz pierwszy od dwóch lat widać sygnały ożywienia w sektorach eksportowych. Paradoksalnie może być to efekt obaw związanych z polityką handlową.
Waszyngton i Pekin zrobiły krok w tył w sporze celnym i negocjują nowe porozumienie handlowe. Ostatnie statystyki z Państwa Środka wysyłają mieszane sygnały, wobec których perspektywy wzrostu pozostają niepewne.
Srebrny medalista rankingu Giełdowa Spółka Roku poprawia wyniki, intensywnie pracuje nad kolejnymi akwizycjami i integruje się z Shoperem.
S&P Global Ratings obniżył rating kredytowy Warner Bros. Discovery Inc do poziomu śmieciowego, informuje Bloomberg.
W pierwszej kolejności giełdowa grupa zbada opcję sprzedaży akcji spółki inwestorowi, ale bierze też pod uwagę inne rozwiązania. Analitycy nie są zaskoczeni.
Accolade, inwestor i deweloper magazynowy, porównał rynki wschodzące w Polsce pod kątem atrakcyjności dla firm ze swojej branży. Na podium znalazły się Szczecin, Lublin i Bydgoszcz.
Od początku roku w największych polskich miastach oddano do użytku zaledwie dwa biurowce. W nadchodzących miesiącach rynek powinien przyspieszyć w Warszawie, w regionach nic nie zapowiada rewolucji.
Mimo alarmistycznych nagłówków niektórych gazet niemiecka machina eksportowa wcale nie przeżywa zapaści. Utrzymuje dość stabilną pozycję na rynkach zbytu. Nie zmienia to jednak diagnozy, że Niemcy potrzebują zmiany modelu rozwojowego.
W kuluarach biznesowych paneli PKG w hotelu Presidential niosło się naturalne pytanie – kto zostanie prezydentem?
Morskie farmy wiatrowe MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III zapewniły sobie finansowanie w wysokości około 5,8 mld euro na budowę. Każda ze spółek projektowych otrzyma po około 2,9 mld euro w formule finansowania projektowego.
W procesie ABB główny akcjonariusz Murapolu sprzedał więcej akcji, niż początkowo planował, schodząc poniżej progu 50 proc. Dyskonto wyniosło 12 proc.
BlackRock ponownie musiał ujawnić się w akcjonariacie polskiego ubezpieczyciela - zwiększył swój udział z 4,988 do 5 proc. Największa na świecie firma zarządzająca aktywami od dłuższego czasu utrzymuje znaczącą pozycję na PZU.
Transformacja energetyczna to fundament zrównoważonej przyszłości Europy. Eksperci zgormadzeni na Impact’25 dyskutowali o wyzwaniach i możliwościach zielonej rewolucji.
Jak budować odporność w świecie pełnym napięć, kryzysów i dezinformacji? Przykład Żabki pokazuje, że kluczowe są odpowiedzialne przywództwo, szybka adaptacja i inwestycje w technologie, które odpowiadają na realne potrzeby użytkowników.
W najnowszym Barometrze Zrównoważonego Budownictwa Saint-Gobain napisano: „W obliczu wyzwań demograficznych, społecznych, energetycznych i klimatycznych, sektor budowlany musi przyspieszyć transformację w kierunku bardziej zrównoważonego modelu.
Bądź dobrze poinformowany – czytaj codzienne analizy kluczowych danych wraz z prognozami.
Korzystaj z bazy zawierającej 5000 danych z polskiej i światowej gospodarki. Analizuj i twórz personalizowane wykresy.
Wiedz więcej - kluczowe zjawiska gospodarcze tłumaczy Ignacy Morawski, główny ekonomista PB.
Francuski fundusz inwestycyjny Raise nabył pakiet 625 tys. akcji DataWalk, co stanowi 9,79 proc. kapitału zakładowego i 8,79 proc. głosów na walnym zgromadzeniu - wynika z komunikatu giełdowego.
Prezes spółki oferującej e-bookowe abonamenty przekonuje, że konflikt z wydawcami wygasa i nie powinien mieć większego wpływu na przyszłe wyniki.
Obawa większego pogorszenia sytuacji fiskalnej USA po forsowanych przez Donalda Trumpa cięciach podatków wywindowała ponownie rentowność obligacji 30-letnich USA powyżej psychologicznej bariery 5 proc.
Sprawdziłem dane i uważam, że nie ma sensu stosowanie jednej z powszechnie uznawanych za prawdę objawioną giełdowych zasad. Pokażę Wam trochę kuchni statystycznej.
Zapraszamy do wzięcia udziału w czacie inwestorskim ze spółką Vivid Games, który odbędzie się 28 maja o godz. 11.30.
Klientów, którzy obsługują swoje finanse wyłącznie na telefonach komórkowych jest już blisko 19 mln – wynika z danych podanych przez banki. Najwięcej użytkowników „mobile only” ma PKO Bank Polski. Za nim na podium znajdują się ING Bank Śląski i Bank Pekao.
Z bankowych aplikacji mobilnych na koniec ubiegłego roku korzystało już 26,2 mln użytkowników – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”. Trzy pierwsze miejsca pod względem aktywnych użytkowników należą do banków: PKO BP, mBank i Bank Pekao.
Z bankowości mobilnej na koniec 2024 roku korzystało blisko 27 mln użytkowników – wynika z informacji udostępnionych przez banki. Liderem rynku pozostawał PKO Bank Polski, a dwa kolejne miejsca na podium zajmowały mBank i Bank Pekao.
Polskie firmy meblarskie coraz śmielej wchodzą na amerykański rynek. Cła mogą jednak skutecznie podciąć im skrzydła.
Przedsiębiorcy z Polski coraz przychylniej patrzą na Kraj Kwitnącej Wiśni, traktując go jako kierunek ekspansji.
Beneficjenci dotacji będą mogli przeznaczyć większą ich część niż dotychczas na zagraniczne podróże służbowe pomocne w promocji firmowych marek. W puli jest 50 mln zł.
Młodzi pracownicy szukają pracodawców, którzy potrafią pomóc im w trudnym momencie i zadbają o dobrą atmosferę w pracy. Gdy brakuje im wsparcia, ich motywacja szybko znika.
Zwiększa się zapotrzebowanie na specjalistów IT. Niemal dwukrotnie wzrosła liczba wakatów na stanowiska w obszarach AI/ML.
W branży handlowej panuje marazm. Tylko 8 proc. firm planuje inwestycje, a 5 proc. liczy na wzrost przychodów.
Dość wcześnie Daniel Blumczyński porzucił sport zawodowy i zaczął się piąć po szczeblach drabiny korporacyjnej. Ale z pasji do koszykówki nie zrezygnował, zaszczepił ją także swoim synom.
Co się udało osiągnąć i zrealizować podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej? Co jeszcze zostało do zrobienia? Jaka jest pozycja Polski w Europie? Na czym najbardziej zależy Polsce w relacjach z UE? Na te pytania odpowiada Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, wiceminister ds. europejskich.