pb.pl

Konrad Wojterkowski

Konrad Wojterkowski

Konrad Wojterkowski

biznesmen i celebryta. Były udziałowiec spółki Próchnik S.A. Obecnie właściciel i prezydent grupy firm spod marki MCSI. Zajmuje się między innymi produkcją filmową.

ROZBUDUJ SWÓJ PROFIL!

Hollywood wchodzi na NewConnect

2018-07-25

MCSI Films, którego właścicielem jest Konrad Wojterkowski, inwestuje w wielkie produkcje filmowe z amerykańskimi gwiazdami.

30 lipca na ekrany amerykańskich kin wchodzi komediodramat "Aż po grób" ("Get Low"). W jego obsadzie są m.in. Robert Duvall, zdobywca Oskara, znany m.in. z "Ojca chrzestnego", oraz Bill Murray, ten od "Ghostbusters". Od strony finansowej dużą rolę w powstaniu filmu odegrał polski kapitał. W film trochę zainwestował TVN, ale przede wszystkim spółka MCSI Films. Stoi za nią Konrad Wojterkowski, właściciel grupy firm spod marki MCSI, dotychczas zarabiających głównie na rozwiązaniach IT dla administracji publicznej. Filmowa część biznesów inwestora objęła 10 proc. udziałów w zyskach z "Get Low". Wyłożył na produkcję filmu 350 tys. USD, z czego 0,5 proc. praw już sprzedał, za 180 tys. EUR.

— Oczekuję, że "Aż po grób" na całym świecie przyniesie nam kilka milionów złotych zysku. Dlatego idę za ciosem i już w lipcu zamierzam wprowadzić MCSI Films na NewConnect, by pozyskać finansowanie na kolejne, jeszcze większe produkcje — zapowiada Konrad Wojterkowski, którego inne spółki co roku przynoszą około 200 mln zł przychodów i kilkanaście milionów złotych zysku.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu. KUP ONLINE>>

Karol Jedliński

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu