
Polska gospodarka rośnie, ale coraz wolniej. Jak długo jeszcze uda się utrzymać wysokie tempo rozwoju? Świat się dzieli na bloki państw - co dalej z Unią Europejską? Coraz szybciej nas ubywa: to zagrożenie, czy szansa? No i dlaczego w medialnym obrazie świata jest bessa, choć na giełdach trwa hossa? To tylko niektóre pytania, które zadajemy sobie w najnowszym odcinku PB Bilans.
Słynny brytyjski tygodnik polityczno-ekonomiczny napisał, że polska giełda powinna przyciągnąć uwagę światowych inwestorów. Dla mnie to nie nowość, że jest to dobre miejsce do inwestowania.
USA to bardzo perspektywiczny rynek i nie popsują tego nawet cła Donalda Trumpa — takiego zdania jest Roman Przybylski, który wkrótce przejmie ster Grupy Kęty. Przyszły szef spółki mówi o planach nie tylko za oceanem.
Krzysztof Gołąb, Bartosz Sierakowski oraz Marcin K. usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i działania na szkodę majątku publicznego o łącznej wartości ponad 13 mln zł, a także wręczenia i przyjęcia łapówki oraz prania pieniędzy.
Po 22 latach kierowania Amiką Jacek Rutkowski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu. Zastąpi go dotychczasowy pierwszy wiceprezes, a do zarządu wejdzie jego córka.
Osoba prywatna złożyła Columbusowi Energy i DC 24 ASI propozycję odkupienia wierzytelności i akcji Saule Technologies - poinformowała spółka w komunikacie.
Nowe prawo ułatwi Centralnemu Ośrodkowi Informatyki pracę na rzecz sektora publicznego. Prezes rządowego software house'u zapewnia, że będzie to tylko dodatek do obecnie wykonywanych zadań.
Prawomocny wyrok byłego szefa YetiForce potwierdza związki spółki z inwestorem podejrzanym o manipulowanie kursami akcji innych firm z NewConnect.
Stary Kontynent ma coraz większy problem z przyciąganiem zagranicznych inwestorów. Na razie nie dotyczy to Polski: u nas liczba nowych projektów z udziałem zagranicznego kapitału wzrosła o 13 proc.
Ministerstwo Finansów sięga po pieniądze z tzw. poduszki płynnościowej, która ma zabezpieczać płynność budżetu państwa. Może to mieć związek z szybko rosnącym deficytem w budżecie.
W planie restrukturyzacyjnym spółki będą określone nie tylko działania naprawcze, ale także ścieżki rozbudowy biznesu. W uzdrowieniu oraz w finansowaniu działalności mogą pomóc fundusze z pomocy publicznej. W grę wchodzą też fuzje i akwizycje.
W kwietniu sprzedaż obligacji detalicznych przybrała na sile, bo od maja warunki oferowane przez resort finansów zmieniły się na gorsze.
Focus Telecom, dostarczająca systemy dla call center spółka z portfela funduszu MCI, po wchłonięciu konkurenta zmienił nazwę na Welyo. Rośnie w dwucyfrowym tempie i myśli o zagranicy.
Do inwestowania w domy i mieszkania w zagranicznych kurortach zachęcają przede wszystkim stawki za metr. Przykładowo, w bułgarskim Burgas są one o połowę niższe niż w polskim Władysławowie.
Zmiany w światowym porządku gospodarczym mogą być korzystne dla Polski. Mimo wszystkich wstrząsów mamy szansę, by utrzymać pozycję lidera we wzroście gospodarczym wśród krajów UE i OECD - uważa Marcin Piątkowski, prof. ALK.
Empatia cyfrowa jest kluczem do lepszych doświadczeń klientów, ale to zaufanie pozostaje walutą przyszłości, podkreśliła podczas Impact’25 Dagmara Wojnar, wiceprezes Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Finansowy.
Sztuczna inteligencja już wspiera wiele bankowych procesów, szczególnie analitycznych. Klienci, korzystający z usług finansowych, kontakt z nią mają zdecydowanie rzadziej. Już niedługo.
Haleon, firma z branży farmaceutycznej, powstał na podwalinach innego, światowego brandu jakim jest GSK. O tym jak po trzech latach od wydzielenia się marek, Haleon widzi przywództwo mówiła w studio Pulsu Biznesu podczas kongresu Impact w Poznaniu Justyna Ciępka, dyrektorka zarządzająca Haleon w Centralnej i Wschodniej Europie.
Bądź dobrze poinformowany – czytaj codzienne analizy kluczowych danych wraz z prognozami.
Korzystaj z bazy zawierającej 5000 danych z polskiej i światowej gospodarki. Analizuj i twórz personalizowane wykresy.
Wiedz więcej - kluczowe zjawiska gospodarcze tłumaczy Ignacy Morawski, główny ekonomista PB.
Poprosiłem eksperta od analizy technicznej o spojrzenie na wykresy akcji spółek, które mam w portfelu i wskazanie tych walorów, którymi mógłbym się zainteresować.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinaru poświęconego analizie technicznej akcji spółek z GPW, który odbył się w piątek, 16 maja.
Amerykanom znów się upiekło. Rentowność trzydziestoletnich obligacji po raz trzeci w tym roku zbliżyła się na włos do 5,0 proc. i po raz trzeci odbiła się się od tej psychologicznej bariery. Dzięki temu - i innym okolicznościom - inwestorzy mogą nabrać zaufania do rynku długu.
Sprawdziłem dane i uważam, że nie ma sensu stosowanie jednej z powszechnie uznawanych za prawdę objawioną giełdowych zasad. Pokażę Wam trochę kuchni statystycznej.
Łukasz Prokopiuk, analityk z DM BOŚ, podniósł z 85 do 90 zł cenę docelową akcji koncernu i podtrzymał rekomendację "kupuj".
Klientów, którzy obsługują swoje finanse wyłącznie na telefonach komórkowych jest już blisko 19 mln – wynika z danych podanych przez banki. Najwięcej użytkowników „mobile only” ma PKO Bank Polski. Za nim na podium znajdują się ING Bank Śląski i Bank Pekao.
Z bankowych aplikacji mobilnych na koniec ubiegłego roku korzystało już 26,2 mln użytkowników – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”. Trzy pierwsze miejsca pod względem aktywnych użytkowników należą do banków: PKO BP, mBank i Bank Pekao.
Z bankowości mobilnej na koniec 2024 roku korzystało blisko 27 mln użytkowników – wynika z informacji udostępnionych przez banki. Liderem rynku pozostawał PKO Bank Polski, a dwa kolejne miejsca na podium zajmowały mBank i Bank Pekao.
Dobrze przygotowany sprzedający ma przewagę nad inwestorami, ponieważ to on kontroluje proces. A nieprzygotowany? Zdaje się na łut szczęścia.
Pracodawcy krytykują zapowiedzi MRPiPS dotyczące nowych modeli pracy. Obawiają się kosztów, które będą musieli ponieść.
Inteligentne czujniki i automatyzacja produkcji pomagają poprawić bezpieczeństwo pracowników. W co jeszcze powinny inwestować przedsiębiorstwa?
1 października ruszy w Polsce obowiązkowy system kaucyjny butelek i puszek. Producenci, importerzy, dystrybutorzy i handlowcy muszą się pilnie przygotowywać.
Ubezpieczenia kosztują coraz mniej, nawet w przypadku bardziej ryzykownych działalności. Z czego wynikają obniżki?
Hakerzy atakują małe przedsiębiorstwa przede wszystkim za pomocą ransomware.
Dość wcześnie Daniel Blumczyński porzucił sport zawodowy i zaczął się piąć po szczeblach drabiny korporacyjnej. Ale z pasji do koszykówki nie zrezygnował, zaszczepił ją także swoim synom.
Co się udało osiągnąć i zrealizować podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej? Co jeszcze zostało do zrobienia? Jaka jest pozycja Polski w Europie? Na czym najbardziej zależy Polsce w relacjach z UE? Na te pytania odpowiada Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, wiceminister ds. europejskich.