pb.pl

Rafał Juszczak

Rafał Juszczak

Rafał Juszczak

Prezes zarządu Getin Banku - detalicznej części Getin Noble Banku. Wcześniej prezes PKO BP, wiceprezes zarządu Prokom Investments S.A oraz First Ukrainian International Bank. Historyk z wykształcenia. Finanse i Bankowość studiował w Ecole Supérieure de Commerce w Rouen.

ROZBUDUJ SWÓJ PROFIL!

Rafał Juszczak trafił do Prokomu

2010-12-10

Rafał Juszczak trafił do Prokomu - dowiedział się "PB".

Funkcję wiceprezesa  Prokomu objął 15 kwietnia. W zarządzie Prokom Investments będzie odpowiadał głównie za kontakty z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, nadzór nad spółkami giełdowymi z grupy Prokom oraz za działania z zakresu fuzji i przejęć.

Zdaniem wiceprezesa zarządu Prokom Investments, Wiesława Walendziaka, „Rafał Juszczak to wyśmienity fachowiec, który doskonale porusza się w świecie międzynarodowej bankowości i należy do czołówki młodych polskich menadżerów o bogatym zagranicznym doświadczeniu”.

"Kiedy spotkaliśmy się w grudniu 2009 r. i zorientowałem się, że Rafał Juszczak jest gotów podjąć pracę w Polsce, bez wahania zaproponowaliśmy mu funkcję wiceprezesa w naszym funduszu inwestycyjnym, po pierwsze ze względu na unikalne kompetencje, a po drugie po prostu szukaliśmy wtedy do zarządu osoby o tak zdefiniowanym zakresie odpowiedzialności. Cieszę się, że po kilku miesiącach rozmów Rafał zdecydował się do nas dołączyć” – komentuje Walendziak.

Chociaż 40-letni Rafał Juszczak ukończył Uniwersytet Gdański w 1994 r. jako magister historii, to dalszą edukację i karierę zawodową poświęcił międzynarodowym finansom i bankowości. W 1996 r. uzyskał tytuł Mastère Spécialisé Banque et Finance Wyższej Szkoły Handlowej (Ecole Supérieure de Commerce) w Rouen i rozpoczął pracę w warszawskim oddziale Société Générale, gdzie w latach 1996-1998 kierował  zespołem audytu wewnętrznego. Później przez sześć lat pracował dla Banku Handlowego/Citibank. Najpierw jako asystent wiceprezesa Zarządu Banku ds. Operacji i Technologii, gdzie brał udział w przygotowaniu projektów strategicznych a następnie jako zastępca dyrektora Biura Integracji, gdzie zajmował się pracą nad połączeniem Banku Handlowego z Citibank Polska. W 2001 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu Rozliczeń Własnych, odpowiadając za proces jego restrukturyzacji. W dalszej kolejności kierował Departamentem Obsługi Klienta Korporacyjnego. W marcu 2004 r. został szefem Pionu Małych Przedsiębiorstw, w ramach Sektora Bankowości Detalicznej Citibanku.

DI

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu