pb.pl

« powrót: Paweł Pawłowski

Spalarnia po wyborach

Warszawa ogłosi przetarg na inwestycję wartą 600 mln zł najwcześniej pod koniec listopada.

To będzie jedna z największych inwestycji w kraju realizowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Modernizacja i rozbudowa istniejącego Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) w Warszawie jest coraz bliżej realizacji.

– Kończymy przygotowywanie specyfikacji przetargowej. Mamy nadzieję, że kalendarz wyborczy nie pokrzyżuje nam planów. Chcemy ogłosić przetarg pod koniec listopada i raczej po wyborach samorządowych – mówi Michał Olszewski, dyrektor biura funduszy europejskich w urzędzie miasta Warszawy.

Odbędą się one 21 listopada. Wybór partnera do modernizacji ZUSOK-u przewidziano na jesień 2011 r., a oddanie zakładu do użytku – na 2015.

– Ta inwestycja będzie się sama finansować. Potencjalny partner będzie mógł zarabiać m.in. na produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Dlatego już dziś jest duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem – mówił niedawno Paweł Pawłowski, dyrektora Biura Obsługi Inwestorów w urzędzie miasta Warszawy.

Koszt modernizacji oszacowano na 600 mln zł.

– Mamy deklarację Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który jest zainteresowany projektem – dodaje Michał Olszewski.

Prawdopodobnie bank zaproponuje wyłonionemu partnerowi prywatnemu zaciągnięcie tańszego kredytu na inwestycję. Do zadań partnera będzie należeć zaprojektowanie, wybudowanie zakładu i zarządzanie nim przez minimum 20 lat.

ANP

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu