
Lider branży funeralnej rośnie przez akwizycje — w tym roku zamierza przejąć dwa podmioty. Skupia się na aglomeracjach, ale nie wyklucza przejęć także w mniejszych miastach.
Sprzedaż biznesu detalicznego da zastrzyk gotówki, ale obniży zysk, więc z punktu widzenia akcjonariuszy czekających na dywidendy raczej nie przyniesie kokosów.
Rozwijający się organicznie deweloper nieźle sobie radzi z ekspansją. Najlepiej czuje się na rodzimej Białołęce, choć jest już na rynku niemieckim, a dotarł do Krakowa i Trójmiasta. Mimo to marzy o skokowym wzroście.
Globalny zwrot w stronę tradycji obejmuje też metody płatności: gotówka nie znika tak szybko, jak wierzyli technooptymiści. Może dlatego, że technologia zachęca nas do kupowania więcej, niż potrzebujemy.
Z konstytucyjnego automatu prezydent ma dostęp do tajemnic najwyższego poziomu – służby składają wprost na jego biurko codzienne raporty.
Biznes czeka na przepisy mające usprawnić realizację projektów ważnych dla obronności i bezpieczeństwa publicznego i apeluje o zmiany w wykazie firm, które miałyby skorzystać z nowych regulacji.
W połowie roku Polska powinna otrzymać kolejną wypłatę pieniędzy. To właśnie w Krajowym Planie Odbudowy ekonomiści upatrywali szansę na inwestycyjne przyspieszenie w gospodarce. Na razie jednak go nie widać.
Dominika Kulczyk, najbogatsza Polka i główna akcjonariuszka giełdowej Polenergii, opowiada o kulisach pozyskania przez firmę wielomiliardowego finansowania na budowę morskich farm wiatrowych, a także o swojej filozofii biznesu.
Bank chce przyciągnąć co najmniej kilkadziesiąt tysięcy klientów dzięki rozwiązaniu płatniczemu, którego nie oferuje jeszcze żadna inna instytucja na polskim rynku.
Postrzeganie przedsiębiorcy jako eksperta buduje zaufanie i zwiększa widoczność marki. Kluczem do sukcesu jest świadoma strategia PR, a nie przypadkowe działania.
W I kwartale największy w Polsce wytwórca prądu poprawił wyniki finansowe. Problemem była słaba wietrzność, ale pomogły usługi świadczone na rzecz systemu energetycznego. Perspektywa na cały rok jest pozytywna.
Wrocławska kancelaria odszkodowawcza stawia na roszczenia związane z kredyta w euro i powalczy w imieniu klientów o sankcję kredytu darmowego.
Koniec z ochroną zależną od kodów PKD, a także utrata zysku dla każdego – jako odpowiedź na największe obawy współczesnych przedsiębiorców
AtlasIntel, firma technologiczna z siedzibą w Sao Paulo, w szczycie kryzysu wizerunkowego Karola Nawrockiego dała mu największe szanse na zwycięstwo. Prezes Andrei Roman wyjaśnia metodologię i dzieli się predykcjami na drugą turę.
Ogólnopolska Grupa Badawcza najlepiej przewidziała wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich. Jej prezes Łukasz Pawłowski uważa, że na zwycięstwo w drugiej turze arytmetycznie większe szanse ma Karol Nawrocki.
W grze o prezydenturę zostało już tylko dwóch kandydatów, którzy w piątek stanęli naprzeciwko siebie. W naszej relacji z debaty koncentrujemy się na wątkach gospodarczych.
Opinie uczestników obu wielkich pochodów wyborczych z 25 maja 2025 r. o „tamtych” nie za bardzo nadają się do cytowania.
Bądź dobrze poinformowany – czytaj codzienne analizy kluczowych danych wraz z prognozami.
Korzystaj z bazy zawierającej 5000 danych z polskiej i światowej gospodarki. Analizuj i twórz personalizowane wykresy.
Wiedz więcej - kluczowe zjawiska gospodarcze tłumaczy Ignacy Morawski, główny ekonomista PB.
Przedsiębiorcy rodzinni po raz piąty spotkali się na Forum na Wzgórzach. Tym razem doświadczeniami podzielili się nie tylko nestorzy, ale też młodzi liderzy.
W czterech rozmowach – z Małgorzatą Skórską (BNP Paribas Bank Polska), Tomaszem Czechowiczem (MCI Capital), Katarzyną Karpiuk (PwC Legal) i Andrzejem Antoniem (Autopay) – uchwyciliśmy różne podejścia do sukcesji: bankowe, inwestycyjne, prawne i założycielskie.
- Zarządzanie taką firmą jest szalenie skomplikowane. Kwiaty kojarzą się z czymś ulotnym i pięknym, natomiast dużą częścią tego biznesu jest energetyka. Naszym największym kosztem są koszty związane z grzaniem, a nawet z chłodzeniem szklarni, do tego transport i wiele innych bardzo twardych obszarów – mówi Agnieszka Ptaszek-Kwolek, współwłaścicielka i członkini zarządu JMP Flowers. Jak prowadzi się biznes kwiatowy? Na co młode pokolenie stawia w firmie i jakie rozwiązania wdraża? Jakie są największe wyzwania? Czy zdarzają się tarcia na linii młodsze-starsze pokolenie zarządzających? Co jest kluczem do udanej biznesowej sukcesji? I jak wyglądały początki pracy w biznesie rodzinnym? Na te pytania, w wywiadzie wideo, odpowiada Agnieszka Ptaszek-Kwolek, współwłaścicielka i członkini zarządu JMP Flowers.
Dwa nowe fundusze wzbogacą w wakacje rodzinę funduszy indeksowych inPZU. Jeden z nich będzie związany z rynkiem kryptowalut, drugi – metali szlachetnych.
Benefit Invest 1, do którego należy 13,85 proc. akcji giełdowej spółki, zdecydował się wystawić na sprzedaż ponad połowę posiadanych walorów.
Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze poświęconym analizie technicznej akcji spółek z GPW, który odbędzie się w czwartek, 29 maja, o godz. 10.
Wrocławska kancelaria odszkodowawcza stawia na roszczenia związane z kredyta w euro i powalczy w imieniu klientów o sankcję kredytu darmowego.
Trzeci kwartał z rzędu zakończył się dla spółki kilkunastomilionową stratą.
Na amerykańskich rynkach akcji tanieje dwie trzecie spółek. Inwestorzy czekają na minutes po ostatnim posiedzeniu Fed oraz raport kwartalny Nvidii.
Klientów, którzy obsługują swoje finanse wyłącznie na telefonach komórkowych jest już blisko 19 mln – wynika z danych podanych przez banki. Najwięcej użytkowników „mobile only” ma PKO Bank Polski. Za nim na podium znajdują się ING Bank Śląski i Bank Pekao.
Z bankowych aplikacji mobilnych na koniec ubiegłego roku korzystało już 26,2 mln użytkowników – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”. Trzy pierwsze miejsca pod względem aktywnych użytkowników należą do banków: PKO BP, mBank i Bank Pekao.
Z bankowości mobilnej na koniec 2024 roku korzystało blisko 27 mln użytkowników – wynika z informacji udostępnionych przez banki. Liderem rynku pozostawał PKO Bank Polski, a dwa kolejne miejsca na podium zajmowały mBank i Bank Pekao.
Przenosisz biznes za granicę? Sprawdź, czy zapłacisz tzw. podatek od wyjścia. Według NSA organ podatkowy nie może pobierać go automatycznie.
Przedsiębiorcy i naukowcy zainteresowani dotacjami będą musieli odpowiedzieć na wyzwania badawcze zgłaszane przez instytucje publiczne i opracować przełomowe technologie.
Firmy, wybierając formę współpracy, uwzględniają oczekiwania freelancerów, a ci wymagają dziś elastyczności, stabilności i benefitów. Często są traktowani jak pracownicy na etacie.
Żeby prowadzić sprzedaż online, przedsiębiorcy muszą znać prawa i obowiązki swoje, jak i konsumentów. Na co szczególnie powinni zwracać uwagę?
Postrzeganie przedsiębiorcy jako eksperta buduje zaufanie i zwiększa widoczność marki. Kluczem do sukcesu jest świadoma strategia PR, a nie przypadkowe działania.
Rzecznik MŚP domaga się gruntownych konsultacji w sprawie zapowiadanego przez MRPiPS pilotażu skrócenia czasu pracy. Podkreśla, że projekt budzi wśród biznesu wiele obaw.
Primavera, rodzinna firma weterynaryjna, w 2018 r. zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu Gazel Biznesu. W tym roku po raz kolejny znalazła się na liście. Jej prezes, Łukasz Paczewski, stawia na ekspansję zagraniczną, budowę własnej marki karm premium i wykorzystanie sztucznej inteligencji.
Za nami 7. edycja największego sportowo-biznesowego wydarzenia sezonu w nowej odsłonie - dotychczasowy turniej PB CUP po raz pierwszy rozegraliśmy jako AUDI PB CUP. Z całą pewnością jest to jednak nadal najbardziej medialny turniej golfowy w Polsce. Zapraszamy na relację wideo z tego wydarzenia.