
Autorka technologii, bez której spółki w ogóle by nie było, dostrzega przestępstwo w działaniach członków rady nadzorczej Saule. Wśród nich jest dwóch członków zarządu Columbusa Energy.
Alstom jest gotów dostarczyć kilka rodzajów pociągów dla naszych kolei. Atutem w przetargach będzie m.in. udział w produkcji krajowych zakładów koncernu.
Po pięciu latach kosztownych procesów firmy z branży nieruchomości nie tylko doszły do porozumienia, ale zawarły umowę o dalszej współpracy. Według nich to idealny moment, żeby zadbać o przyspieszony rozwój biznesu.
Po wielu latach podchodów Austriacy kupili topowy bank w Polsce. W tydzień. A dokładniej w weekend. PKO BP ma powody do zmartwienia.
Ministerstwo Sprawiedliwości planuje liczne zmiany i poprawę funkcjonowania cyfrowych rejestrów sądowych i karnych. Mają być m.in. dostępne w jednym miejscu za jednym logowaniem. Dwa rejestry mają być zbudowane od nowa.
Ilości produkowane przez polski przemysł obronny są żenujące - nie przebiera w słowach CFO Cognora, spółki, w której wielu inwestorów giełdowych widzi jednego z beneficjentów zwiększonych wydatków na zbrojenia.
Dominacja dolara jako globalnej waluty rezerwowej dobiega końca - twierdzi Kenneth Rogoff, profesor ekonomii na Harvardzie i były główny ekonomista MFW. Jego zdaniem amerykańska waluta stopniowo będzie tracić pozycję na rzecz euro i juana.
Analitycy i komentatorzy głowią się, jak zmieni się firma Berkshire Hathaway po oddaniu sterów przez legendarnego inwestora.
Inwestorzy w panice wyzbywali się obligacji Ghelamco po informacji firmy audytorskiej podającej w wątpliwość przyszłość spółki. Zarząd odpowiada wymijająco, a zegar tyka. Na szczęście panika nie rozlała się na całą branżę.
Analitycy z Biura Maklerskiego BNP Paribas usunęli akcje PKO BP i Mo-Bruku z listy faworytów. Zastąpili je walorami mniejszych spółek.
Kontrolowany przez rodzinę Kolańskich producent słodyczy znany m.in. z Grześków podpisał umowę o fuzji z firmą Gubor Schokoladen, która ma pięć zakładów w Niemczech i jeden w Polsce.
Rozwój sztucznej inteligencji to nie powód, by rezygnować z nauki. Przeciwnie — jeśli myślisz o karierze menedżerskiej, ciągłe kształcenie staje się koniecznością.
1 października ruszy w Polsce obowiązkowy system kaucyjny butelek i puszek. Producenci, importerzy, dystrybutorzy i handlowcy muszą się pilnie przygotowywać.
Do końca 2028 r. duńska sieć dyskontów chce mieć w Polsce 1000 sklepów. Część otworzy, a resztę zamierza kupić. Większa skala i nowy koncept to jej remedium na rosnącą konkurencję, która wkrótce przestanie sprowadzać się do cen.
Mimo dwucyfrowego spadku sprzedaży Toyota utrzymuje pozycję lidera i ogromną przewagę nad konkurencją. Rosną ceny nowych aut, chociaż rynkowy lider wyłamuje się z tej tendencji.
Bądź dobrze poinformowany – czytaj codzienne analizy kluczowych danych wraz z prognozami.
Korzystaj z bazy zawierającej 5000 danych z polskiej i światowej gospodarki. Analizuj i twórz personalizowane wykresy.
Wiedz więcej - kluczowe zjawiska gospodarcze tłumaczy Ignacy Morawski, główny ekonomista PB.
Od sześciu tygodni żaden emitent nie wyszedł z propozycją nabycia obligacji skierowaną do szerokiego grona inwestorów, co jest zjawiskiem raczej nietypowym na tę porę roku (w ub.r. w tym czasie na rynek trafiło pięć ofert). Oferujący mogą mieć obawy o nastawienie inwestorów.
Rekordowy kwartał Toyi przyciągnął inwestorów i wywindował kurs. Analitycy spodziewają się, że zarząd wkrótce ogłosi długo oczekiwany buyback.
Po rajdzie notowań Michał Fidelus z Biura Maklerskiego Pekao zdecydował się obniżyć zalecenie dla akcji Quercus TFI.
Kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy pozostają w dosyć wąskim zakresie, a inwestorzy z niecierpliwością wyczekują weekendowych rozmów handlowych między USA a Chinami w Szwajcarii. Nadzieje na kolejne umowy handlowe po porozumieniu z Wielką Brytanią są ostrożne, a uwaga rynków skupia się na polityce celnej, danych makroekonomicznych i wypowiedziach przedstawicieli Fed.
Wiedziałem, że moim kolegom z Estonii i Słowenii inwestycje giełdowe ostatnio nie idą najlepiej, więc napisałem do nich, żeby podzielili się swoimi wnioskami, a przy okazji dostrzegli, jak ciekawa i zyskowna może być warszawska giełda.
Klientów, którzy obsługują swoje finanse wyłącznie na telefonach komórkowych jest już blisko 19 mln – wynika z danych podanych przez banki. Najwięcej użytkowników „mobile only” ma PKO Bank Polski. Za nim na podium znajdują się ING Bank Śląski i Bank Pekao.
Z bankowych aplikacji mobilnych na koniec ubiegłego roku korzystało już 26,2 mln użytkowników – wynika z danych zebranych przez „Puls Biznesu”. Trzy pierwsze miejsca pod względem aktywnych użytkowników należą do banków: PKO BP, mBank i Bank Pekao.
Z bankowości mobilnej na koniec 2024 roku korzystało blisko 27 mln użytkowników – wynika z informacji udostępnionych przez banki. Liderem rynku pozostawał PKO Bank Polski, a dwa kolejne miejsca na podium zajmowały mBank i Bank Pekao.
Pracodawcy krytykują zapowiedzi MRPiPS dotyczące nowych modeli pracy. Obawiają się kosztów, które będą musieli ponieść.
Ubezpieczenia kosztują coraz mniej, nawet w przypadku bardziej ryzykownych działalności. Z czego wynikają obniżki?
Ryzyko ataków hakerskich rośnie. Firmy podatne na cyberzagrożenia muszą się liczyć z poważnymi stratami.
1 października ruszy w Polsce obowiązkowy system kaucyjny butelek i puszek. Producenci, importerzy, dystrybutorzy i handlowcy muszą się pilnie przygotowywać.
Regulamin e-sklepu to podstawa bezpiecznego handlu w internecie. Prawidłowo napisany buduje wiarygodność firmy i minimalizuje ryzyko prawne. Co powinien zawierać?
Część przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania ESG dostanie więcej czasu na przygotowanie się do jego realizacji.
Obchodzona 8. maja uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, ściśle się wiąże z początkiem aktywnej polityki pieniężnej w naszym kraju. Jest to historia mało znana. A ujawnia wiele ważnych mechanizmów ekonomicznych.
Zapraszamy do wysłuchania historii dwóch kobiet, które stworzyły markę dr Novicka. Poznały się ponad 20 lat temu, a przed trzema laty wpadły na pomysł założenia firmy kosmetycznej. Jesienią 2024 r. ich kosmetyki weszły na rynek. Dr hab. n med. Danuta Nowicka i Ewa Ostaszewska-Krawiec podkreślają, że wiek to tylko liczba, a one... dopiero się rozkręcają.