pb.pl

Adam Góral

Adam Góral

Adam Góral

Doktor ekonomii. Prezes zarządu Asseco Poland i ABG S.A.

ROZBUDUJ SWÓJ PROFIL!

Góral co podbija polski sport

2010-03-02

Adam Góral to udziałowiec i prezes zarządu Asseco Poland, firmy sponsorującej jedną z najlepszych drużyn siatkarskich w kraju i świetnie radzącego sobie w koszykarskiej Eurolidze klubu Asseco Prokom.

- W naszej firmie ankietujemy się wzajemnie, w Resovii też prezes klubu Adam Rusinek i ja spotykamy się czasem z drużyną bez trenera, ale on o tym wie - opowiada o tajnikach swojej pracy w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

- To nie jest kontrola, lecz chęć zbudowania świetnej komunikacji z zespołem - dodaje Góral, którego majątek szacuje się na ponad pół miliarda złotych. Pochodzi z Rzeszowa i jako kibic sportu postanowił wspierać lokalną drużynę. Zbudował potęgę, która coraz wyraźniej zagraża hegemonowi polskiej ligi i jednej z lepszych drużyn w Europie Skrze Bełchatów.

- Siatkówka to świadomy wybór. Nie inwestycja, bo na sporcie mało kto zarabia, ale z marketingowego punktu widzenia Resovia ma większą wartość, niż myślałem. Choć nie ma bezpośredniego przełożenia na sprzedaż, to marka Asseco trafiła do świadomości kibiców - mówi biznesmen.

Klubem rządzi tak, jak dobrym przedsiębiorstwem. - Zastosowałem system motywacyjny - zarobek w zależności od zajętego miejsca. Gażę gwarantują mu siatkarze, których sprowadził. Wyznaję zasadę, że menedżer ma mi doradzać, nie na mnie zarabiać. Tak samo z siatkarzami. Kto oszuka nas choć raz, weźmie pieniądze, a nie będzie się przykładał, nigdy więcej z Resovią współpracował nie będzie.

ŁO, "Gazeta Wyborcza"

ŁO, "Gazeta Wyborcza"

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu